Na co zwrócić uwagę podczas kupowania okien?

Zachowanie odpowiedniej jakości przegród budowlanych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz funkcjonalności obiektu. Właśnie dlatego dobór wysokiej jakości stolarki okiennej ma bardzo duże znaczenie – szczególnie jeśli zależy nam na elementach, które przez bardzo długi czas będą spełniać swoje zadanie. Na jakie parametry warto zwracać uwagę, gdy kupujemy okna PCV?

Sztywność i konstrukcja ramy okiennej

Ze względu na to, że okna są coraz większe, niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie ramy pod względem jej sztywności. Jeżeli zależy nam na dużych przeszkleniach, to właśnie rodzaj ramy decyduje o tym, w jaki sposób stolarka będzie zachowywała się w czasie eksploatacji. Konstrukcja ościeżnicy poddawana jest wielu siłom – pochodzącym bezpośrednio z pracy nadproża i osiadania muru oraz tworzących się podczas zamykania i otwierania skrzydła okiennego. Dlatego wielu producentów wzmacnia profile PCV stalą, przez co elementy uzyskują znaczny ciężar. Należy więc pamiętać o tym, że montaż okien o znacznych rozmiarach będzie wymagał zaangażowania większej ilości osób.

Jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła

Parametr ten określa, jak wiele ciepła ucieka z pomieszczenia przez okna plastikowe. Drutex oraz inni producenci konstrukcji z PCV podają zwykle uśrednioną wartość tego parametru, określoną poprzez dokładną analizę zarówno przeszkleń, jak i ościeżnicy. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna oznacza się jako Uw – warto zwrócić uwagę, czy właśnie ten jest podany w opisie produktu, ponieważ czasami zdarza się, że niektórzy producenci podają jedynie parametr dla samego przeszklenia lub ramy. Im mniejsza wartość współczynnika, tym bardziej opłacalna jest wymiana okien, ponieważ mniej ciepła będzie uciekało z pomieszczeń.

Wysoki komfort akustyczny okien PCV

Podczas wyboru okien należy pamiętać także o tym, że przegrody budowlane powinny odpowiednio izolować akustycznie. Warto więc zwrócić uwagę na parametr izolacyjności akustycznej, którym opisane są okna plastikowe. Tanio można kupić stolarkę, która posiada bardzo dobre parametry. Należy pamiętać, że im wyższa wartość współczynnika, tym lepiej. Jeżeli budynek znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi lub w innych miejscach, w których występuje okresowe lub czasowe duże natężenie dźwięku, okna powinny lepiej tłumić hałas.

Dzisiejszy asortyment sklepów, hurtowni i producentów pozwala na to, aby bez problemu kupić okno o odpowiednich parametrach technicznych. Dodatkowo bez problemu połączymy wysoką jakość produktu z walorami estetycznymi, wybierając okno PCV, które wpasuje się aranżację elewacji lub wnętrza pomieszczeń.Okna Historia okien – czyli dlaczego powstanie okien PCV było przełomem w architekturze
Dzisiaj okna są zupełnie naturalnym, a wręcz niezbędnym, elementem konstrukcji budynku.
Okna Okna PCV ? wysoka jakość niskim kosztem
Z danych statystycznych wynika, że znaczna większość okien montowanych w Polsce to konstrukcje, do których budowy użyto PCV.
Okna Na co zwrócić uwagę podczas kupowania okien?
Zachowanie odpowiedniej jakości przegród budowlanych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz funkcjonalności obiektu.
Rabat Promocja zimowa nadal trwa - więcej informacji w biurze.
Nowość DRUTEX S.A. po raz kolejny znalazł się na ,,Liście 500” tygodnika Polityka.

Copyright C 2012 iokno.eu | Polityka cookie | Polityka prywatności | Drutex Bydgoszcz

realizacja: PRO-LINK